آیفون ۸ و آیفون ۱۰ قرار نیست عمدا کند شوند – خدمات کامپیوتر

ارسال شده توسط

وبسایت دیجی‌کالا مگ – امیرحسین میرزایی: سری گوشی‌های آیفون ۸ و آیفون ۱۰ قرار نیست پس از چند سال کار، به صورت برنامه‌ریزی شده فرکانس پردازنده و سرعت دستگاه را پایین بیاورند، یا حداقل نه به شکلی که در آیفون‌های قدیمی مثل آیفون ۶ و ۷ و SE اتفاق می‌افتد
اپل در پاسخ به سوال یکی از سناتورهای ایالات متحده توضیح داده است که نیازی به کند کردن مدل‌های جدید آیفون نیست، چون ارتقای سخت‌افزار این دستگاه‌ها اجازه می‌دهد که مدیریت عملکرد بهتری در دستگاه وجود داشته باشد.

«آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ از نظر سخت‌افزاری ارتقا پیدا کرده‌اند و به صورت پیشرفته‌تری می‌توان در سیستم آن‌ها عملکرد را مدیریت کرد و iOS هم این قابلیت را دارد تا خاموش شدن را پیش‌بینی کند و جلوی آن را بگیرد.»

در پاسخ به این سوال که آیا مدل‌های جدید آیفون‌ها هم نیاز به آپدیت نرم‌افزاری دارند تا بدون آگاهی کاربر، سرعت آن‌ها به صورت خودکار پایین نیاید، اپل گفته است:

وبسایت دیجی‌کالا مگ – امیرحسین میرزایی: سری گوشی‌های آیفون ۸ و آیفون ۱۰ قرار نیست پس از چند سال کار، به صورت برنامه‌ریزی شده فرکانس پردازنده و سرعت دستگاه را پایین بیاورند، یا حداقل نه به شکلی که در آیفون‌های قدیمی مثل آیفون ۶ و ۷ و SE اتفاق می‌افتد.

    اپل: ارتقای سخت‌افزار این دستگاه‌ها اجازه می‌دهد که مدیریت عملکرد بهتری در دستگاه وجود داشته باشد.
این پاسخ اپل، مشخصا حرفی از کند نشدن آیفون‌های جدی نمی‌زند؛ یعنی ممکن است اپل بخواهد در سال‌های آینده سرعت این آیفون‌ها را هم پایین بیاورد، ولی شاید نه به شدت آیفون‌های قدیمی‌تر که فرکانس پردازنده‌ی آن‌ها از نصف هم کمتر می‌شد.

اپل بدون شک به کنترل سرعت دستگاه‌های خود، ادامه خواهد داد. این شرکت گفته است که «تمام آیفون‌ها قابلیتی برای مدیریت عملکرد دارند که برای اطمینان پیدا کردن از سلامت قطعات دستگاه وجود آن لازم است.»

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *