توسعه چیپی برای شناسایی باکتری عامل بیماری سینه پهلو در کمتر از یک ساعت – دیجیاتو – خدمات کامپیوتر

ارسال شده توسط

باکتری لژیونلا (Legionella) می تواند سبب ابتلای انسان ها به بیماری لژیونر (Legionnaire) شود
حال محققین دانشگاه فنی مونیخ موفق به توسعه نمونه اولیه از چیپ تشخیصی موسوم به «LegioTyper» شده اند که قادر است در کمتر از ۳۵ دقیقه تا حدود ۸۰ درصد از انواع مختلف باکتری لژیونلا را شناسایی نماید.

چیپ مذکور این کار را به کمک آرایه ای میکروسکپی از ۲۰ نوع از انواع آنتی بادی ها انجام می دهد، بدون این که نیاز باشد ماده ای شیمیایی دیگری جهت تشخیص به آب اضافه شود.

پیش از این روش معمول تشخیص وجود باکتری مورد بحث بررسی نمونه ای از آب در آزمایشگاه، طی پروسه ای ۱۰ الی ۱۴ روزه بود. این در حالی است که این عامل بیماری زا برای تکثیر  انبوه و رسیدن به سطحی خطرناک در بدن انسان تنها به یک هفته زمان نیاز دارد.

باکتری لژیونلا (Legionella) می تواند سبب ابتلای انسان ها به بیماری لژیونر (Legionnaire) شود. این بیماری نوع خطرناکی از بیماری سینه پهلو است و عامل آن به طور معمول آب های آشامیدنی را آلوده می سازد. شناسایی باکتری مورد بحث معمولاً چند روز زمان می برد، اما حالا محققین آلمانی موفق به توسعه چیپی شده اند که می تواند باکتری لژیونلا را در کمتر از یک ساعت شناسایی نماید.

هنوز تاریخ دقیقی برای تولید انبوه سخت افزار مورد بحث اعلام نشده، اما به طور حتم عرضه آن می توان راه را برای تولید نسل تازه ای از ابزارهای تشخیصی جهت نجات جان میلیون ها انسان هموار کند.

کیت تشخیص باکتری لژیونلا

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *